1. Makseviisid

S-Link on on isikuandmete vastutav töötleja, S-Link edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile. Maksed võetakse vastu eurodes. S-Linki e-poest kauba tellimisel on võimalik kasutada alljärgnevaid makseviise.

1.1 Pangalingid
Swedbank https://www.swedbank.ee/private
SEB https://www.seb.ee/
Luminor
LHV
Coop Pank https://www.cooppank.ee/
Citadele
Pocopay

1.2 Järelmaks
LHV Järelmaks

1.3 Ettemaksu arve e-postile
Koostame ja väljastame ettemaksuarve (tellimuse kinnituse) sisestatud e-mailile.

2. Müügitingimused

Veebipoe S-Link (edaspidi Veebipood) omanik on S-Link OÜ (registrikood 10119937) asukohaga Pikk 42b, Kuressaare 93812.

2.1 Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kõik veebipoes müüdavate kaupade hinnad on eurodes.

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

2.2 Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.

  • Eesti pangamaksed: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Citadele, Pocopay

NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.

Makseid vahendab Maksekeskus AS. Tasumine toimub väljaspool Veebipoodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Maksekeskus AS turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Veebipoe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

2.3 Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Euroopa liidu liikmes riigid

Kauba kättesaamiseks on ostjal järgnevad valikud: Omniva pakiteenus

Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Väljaspool Eestis toimub kohaletoimetamine kuni 14 kalendripäeva jooksul.

Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

2.4 Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul [olenevalt toodetest ei pruugi ostjal taganemise õigust olla, vastavad tooted ja teenused tuleb sellisel juhul loetleda ning need peavad vastama võla õigus seaduse § 53 lg-s 4 loetletud tingimustele].

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: taganemisavaldus ning saata see e-posti aadressile hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

2.5 Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. ellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates ekirja aadressile info@slink.ee või helistada telefonil: +3724531670

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

2.6 Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

2.7 Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@slink.ee helistada telefonil: +3724531670

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

3. Tarnetingimused

Saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Kõrghooajal võib pakkide saabumine seoses kullerfirmade suure koormusega meist sõltumata hilineda.

Tööriistamarket e-poest ostetavat kaupa on võimalik toimetada nii Omniva pakiautomaatidesse kui ka DPD pakiautomaatidesse ja väljastuspunktidesse üle Eesti. Kaupadele on võimalik järgi tulla ka Tööriistamarketi kauplustesse kus on kaup laoseisus olemas.

 

3.1 Tarneviisid

Transpordiviis                Maksimaalne kaal                Maksimaalsed mõõdud                

Omniva pakiautomaat                     30 kg                             38cm x 39cm x 64cm

 3.2 Pakiautomaat

Kauba kohaletoimetamisel Tellija poolt valitud pakiautomaati lisandub kauba hinnale kohaletoimetamise tasu.

Piprapood ei vastuta kliendile tekkinud kahju eest, kui Piprapoe e-poest mittetulenevatel põhjustel on kolmandad isikud saanud oma valdusse pakiautomaadi unikaalse koodi ning selle alusel on kaup kätte saadud.

4. Privaatsuspoliitika

Käesolevad andmekaitse tingimused on koostatud eesmärgiga kaitsta S-Link OÜ (edaspidi S-Link) endiste, praeguste ja tulevaste Klientide privaatsust. Sellest lähtuvalt toome välja põhimõtted, mis käsitlevad Kliendiandmete kogumist, kasutamist, avaldamist, edastamist ja säilitamist. S-Linki tegevus on kooskõlas kõigi asjakohaste tegevuste ja vastavate Euroopa Liidu õigusaktide ja Eesti Vabariigi seadustega.

4.1 MÕISTED

4.1.1. Klient – juriidiline või füüsiline isik, kes soovib kaupu osta või kes on kaupade ostu sooritanud.
4.1.2. Kliendi isikuandmed – mis tahes andmed tuvastatud või tuvastatava füüsilise isiku kohta, sõltumata sellest, millisel kujul või millises vormis need andmed on. Isikuandmed on nt kliendiandmed nagu nimi, sugu, vanus, isikukood, e-posti aadress, elukohaandmed, pangandusandmed, sissetulek, fotod, videod ja võrguindentifikaatorid
(IP-aadressid ja küpsised).
4.1.3. Isikuandmete töötlemine – isikuandmetega tehtav igasugune toiming sh kogumine, salvestamine, säilitamine, muutmine jne.
4.1.4. Vastutav töötleja – S-Link OÜ, Eesti Vabariigi seaduste alusel asutatud ja tegutsev äriühing, registrikood 10119937, asukoht Pikk 42b, Kuressaare linn, Saaremaa vald, Saare maakond, 93812 e-posti aadress info@slink.ee ja telefoninumber 4531670.
4.1.5. Volitatud töötleja – füüsiline või juriidiline isik, avaliku sektori asutus, amet või muu organ, kes töötleb isikuandmeid isikuandmete töötleja nimel.

4.2 Töötlemise põhimõtted

S-Link peab Kliendi isikuandmete konfidentsiaalsena hoidmist ja kaitset väga oluliseks ja tagab kliendiandmete töötlemise seaduslikkuse.
4.2.1. Töötlemine on seaduslik, õiglane ja Kliendile läbipaistev („seaduslikkus, õiglus ja läbipaistvus“).
4.2.2. Isikuandmeid kogutakse täpselt ja selgelt kindlaksmääratud ning õiguspärastel eesmärkidel ning neid ei töödelda hiljem viisil, mis on nende eesmärkidega vastuolus („eesmärgi piirang“)
4.2.3. Isikuandmed on asjakohased, olulised ja piiratud sellega, mis on vajalik nende töötlemise eesmärgi seisukohalt („võimalikult väheste andmete kogumine“);
4.2.4. Isikuandmed on õiged ja vajaduse korral ajakohastatud ning et võetakse kõik mõistlikud meetmed, et töötlemise eesmärgi seisukohast ebaõiged isikuandmed kustutaks või parandataks viivitamata („õigsus“).
4.2.5. Isikuandmeid säilitatakse kujul, mis võimaldab Klienti tuvastada ainult seni, kuni see on vajalik selle eesmärgi täitmiseks, milleks isikuandmeid töödeldakse („säilitamise piirang“)
4.2.6. Isikuandmeid töödeldakse viisil, mis tagab isikuandmete asjakohase turvalisuse, sealhulgas kaitseb loata või ebaseadusliku töötlemise eest ning juhusliku kaotamise, hävitamise või kahjustumise eest, kasutades asjakohaseid tehnilisi või korralduslikke meetmeid („usaldusväärsus ja konfidentsiaalsus“).

4.3 Töötlemise eesmärgid

S-Link töötleb Kliendi isikuandmeid kas lepingu täitmiseks, nõusoleku alusel, õigustatud huvi alusel või seadusest tuleneva kohustuse täitmiseks. S-Link töötleb isikuandmeid, mis on Kliendi poolt antud vabatahtlikult ning kinnitatud nõusolekuga. Isikuandmed võivad sisaldada: ees- ja perekonnanimi, telefoninumber , sünniaeg, isikukood, aadress (tänav/talu, maja number, korteri number, linn või asula, maakond, postiindeks), e-posti aadress, kauba tarnimise viis, kauba eest tasumisel kasutatud makseviis ja ostetud kaubad. S-Link edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile.

S-Link töötleb Kliendi isikuandmeid:
4.3.1. Kliendiga Müügilepingu sõlmimiseks ja selle täitmiseks;
4.3.2. S-Linkist soetatud Kauba tarnimiseks ja kohaletoimetamiseks. Kui Klient valib Kauba tarneviisiks pakiautomaadi või kulleri, on S-Linkil õigus edastada pakiautomaadi teenuse ja kullerteenuse osutajale Kliendi isikuandmed mahus, mis on vajalik Kauba Kliendini toimetamiseks;
4.3.3. Arvete väljastamiseks ja Kliendile saatmiseks;
4.3.4. Kliendile teadete saatmiseks, kirjavahetuseks Kliendiga;
4.3.5. Kliendi teenindamiseks, muu hulgas Kliendi seadmete hoolduseks. Kliendi teenindamiseks võib töödelda olenevalt teenindussituatsioonist kõiki Kliendi isikuandmeid;
4.3.6. S-Linki uudiste ja muude S-Linki poolt osutatavate teenustega seotud informatsiooni edastamiseks, mis S-Linki arvates on Kliendile vajalik, saatmiseks e-posti teel. Kliendil on alati õigus nendest loobuda, kasutades selleks pakkumises või uudiskirjas toodud vastavat hüperlinki;
4.3.7. Registreeritud Kliendi loomiseks. Töötleme lisaks järgmisi Kliendi isikuandmeid: ostuajalugu, salvestatud lemmiktooted ja elektrooniline hinnavalvur.
4.3.8. S-Linki müügiesindustes isikute ja vara kaitseks, kasutame jälgimisseadmeid (valvekaamerad) ja töötleme videosalvestusi;
4.3.9. Võimaldamaks Kliendil kasutada Piprapoe e-poodi;
4.3.9.1. Piprapood kasutab oma kodulehel küpsiseid (inglise keeles „cookies“), mille funktsioon on statistika kogumine kodulehe liikluse kohta, kodulehe kasutamise kiirendamine ja mugavamaks muutmine kasutajate jaoks. See info aitab Piprapoel oma kodulehekülge ajakohastada ja muuta info Klientidele paremini kättesaadavamaks.

4.4. Säilitamise põhimõtted

S-Link säilitab isikuandmeid nii kaua, kui neid on vaja töötlemise eesmärgi saavutamiseks, kuid mitte kauem kui seadusest tulenevate nõuete aegumistähtaegade lõpuni.
4.1. Juhul kui S-Link soovib hoida isikuandmeid kauem, kui see on kogumise eesmärgist tulenevalt vajalik, anonümiseerib S-Link isikuandmed selliselt, et Klient ei ole enam tuvastatav.
4.2. Nõusoleku alusel töödeldavaid isikuandmeid säilitab S-Link kuni Kliendi poolt esitatud andmete kustutamise taotluse täitmiseni.

4.5. Kliendi õigused

5.1. Õigus tutvuda enda andmetega.
5.2. Õigus andmete parandamisele.
5.3. Õigus isikuandmete töötlemise piiramisele.
5.4. Andmete ülekandmise õigus.
5.5. Õigus andmete kustutamisele.
5.6. Õigus esitada vastuväiteid.
S-Link vastab Kliendi taotlustele tarbetu viivituseta, kuid mitte hiljem kui ühe kuu jooksul pärast Kliendi taotluse saamist. Seda ajavahemikku võib vajaduse korral pikendada kahe kuu võrra, võttes arvesse taotluse keerukust ja hulka. S-Link teavitab Klienti igast taolisest pikendamisest ja viivituse põhjustest ühe kuu jooksul alates taotluse saamisest. Kui Klient esitab taotluse elektrooniliselt, esitatakse ka teave võimaluse korral elektrooniliselt, kui Klient ei taotle teisiti. Kliendil on lisaks igal ajal õigus tema õiguste rikkumise korral pöörduda Andmekaitse Inspektsiooni või kohtu poole.

4.6. Turvalisus

S-Link rakendab kõiki ettevaatusabinõusid (sh administratiivsed, tehnilised ja füüsilised meetmed) Kliendi isikuandmete kaitsmiseks. Juurdepääs andmete töötlemiseks on ainult selleks volitatud isikutel. Juhul kui Klient kahtlustab, et tema isikuandmetega on toimitud vastupidiselt käesolevas Andmekaitse tingimustes kirjeldatule ja/või on oht, et andmed on lekkinud võõrastele isikutele, palume Kliendil võimalusel S-Linki koheselt sellisest juhtumist teavitada.
6.1. Tagamaks isikuandmete töötlemisel kõrget turvalisust, kohustub Klient esitama S-Linkile kõik enda isikuandmeid puudutavad taotlused elektrooniliselt allkirjastatult e-posti aadressil info@slink.ee.
6.2. S-Link töötleb Kliendi isikuandmeid kooskõlas õigusaktides kehtestatud nõuetega ja üksnes müügilepingute sõlmimiseks ja täitmiseks, teeninduse tagamiseks ning e-poe kasutamisega seotud õiguste ja kohustuste tagamiseks vajalikus ulatuses. S-Link võib kasutada Kliendi isikuandmeid oma õiguste kaitseks ning edastada oma õiguste kaitseks vajalikus ulatuses Kliendi isikuandmeid kolmandatele isikutele.
6.3. S-Link ei edasta, müü ega avalikusta kogutud isikuandmeid Kliendi eelneva nõusolekuta kolmandatele isikutele, v.a kui selleks on seadusest tulenev kohustus või kui müügitingimustes on sätestatud selline õigus.

4.7. Kehtivus ja muudatused 

7.1. Andmekaitse tingimused on Klientidele kättesaadavad S-Linki kodulehel ja müügiesinduses.
7.2. S-Linkil on õigus Andmekaitse tingimusi igal ajal ühepoolselt ajakohastada, täpsustada ja täiendada kooskõlas kohalduva õigusega, teavitades Klienti muudatustest S-Linki kodulehe kaudu ja/või e-posti teel.
7.3. Isikuandmete töötlemise nõusoleku tagasi võtmise korral ei ole võimalik Registreeritud Kliendi kontot kasutada kuni uue nõusoleku andmiseni. Andmete kustutamise nõuet käsitleme Registreeritud Kliendi korral kui Registreeritud Kliendi konto lõpetamise soovi.

4.8. Kontaktandmed

Küsimusetega mis on seotud käesoleva Andmekaitse tingimustega, palume võtta ühendust e-posti aadressil info@slink.ee

Viimane Andmekaitse tingimuste uuendus on tehtud 25.05.2018.

5. Küpsised

Sarnaselt paljudele teistele kasutab ka see e-pood „küpsisteks“ kutsutavaid tekstifaile, mille eesmärk on aidata meil lehte arendada ja tagada teile parim kasutajakogemus. Kuidas küpsiseid kasutatakse, on kirjas allpool.

Selle veebilehe omanik ja haldaja on S-link OÜ. Küpsiste kasutamine võib tähendada ka Isikuandmete töötlemist. https://wwwpipar.ee e-poe kasutamisega annate oma nõusoleku küpsiste kasutamiseks vastavalt siinkohal toodud kirjeldusele (välja arvatud juhul, kui olete oma veebilehitseja seadistanud küpsiseid mitte vastu võtma). Küpsiste mitte lubamine võib piirata https://www.pipar.ee lehe kasutusmugavust ja -võimalusi.

Mis on “küpsised”?

Küpsis (cookie) on väikesemahuline tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebilehitsejale ja mis salvestatakse kasutaja arvuti kõvakettale.

Küpsised ise kasutaja arvutist informatsiooni ei loe ega internetiavarustesse ei saada.

KÜPSISTE EESMÄRK

Võrgulehed ja e-poed kasutavad küpsiseid, et pakkuda kasutajatele isikupärasemat kasutuskogemust ja mugavamat võrgulehel navigeerimist. Näiteks võimaldavad küpsised võrgulehel meelde jätta kasutaja eelistusi (keele valik) või jätta vahele igakordne võrgulehele sisselogimine. Üldjuhul kasutatakse küpsiseid statistiliste andmete kogumiseks, jälgides kasutajate eelistusi võrgulehtede külastamisel. Kasutajale see otsest ohtu ei kujuta. Võrgulehtede haldajad on kohustatud võrgulehel esitama selge ja arusaadava teabe, millist tüüpi küpsiseid nende võrguleht kasutab ja mis eesmärgil. Nii saab kasutaja ise otsustada, kas ta küpsised lubab või keelab.

Kuidas kasutab küpsiseid pipar.ee?

Selle veebilehe külastamise tulemusel võib teie veebilehitseja salvestada küpsiseid järgmistest kategooriatest:

Analüütika

pipar.ee kasutab laialt levinud Google analüütikatarkvara ja mõõdab selle abil veebilehe külastatavust. Saadud andmete abil mõistame paremini külastajate käitumist lehel ja muudame mugavamaks selle kasutamist. Nimetatud tarkvara kasutab mitmeid küpsiseid, mille abil saame teada, kas veebilehe külastajad on sellel ka varem viibinud. Kui teie arvutis on sellised küpsised olemas, annab teie veebilehitseja sellest meile teada; kui teil neid aga veel pole, siis pakume neid teie veebilehitsejale. Sel moel on meil võimalik teada saada meie üksikkasutajate arvu ja seda, kui sageli nad meie lehte külastavad. Neid küpsiseid kasutatakse ainult statistikaeesmärkidel ja üksikkasutajaid ei ole võimalik nende abil tuvastada. Külastajate isikuandmeid seejuures Google’ile ei edastata. Peamine küpsis, mida Google Analytics kasutab, on „__ga”.

Lisaks veebisaidi kasutusstatistika aruandluse koostamisele võidakse Google Analyticsit kasutada ka koos mõne allkirjeldatud reklaamiküpsisega, et kuvada Google’i teenustes (nt Google’i otsingus) ja kogu veebis asjakohasemaid reklaame ning mõõta kuvatud reklaamidega toimunud interaktsioone.

Tehnilised küpsised

Tehnilised küpsised on vajalikud, et kasutaja saaks võrgulehel üldse navigeerida ja võrgulehe funktsioone kasutada. Nende küpsisteta ei saa veebisait õigesti toimida.

Autentimise küpsised

Kasutame turvalisuse küpsiseid kasutajate autentimiseks.

Eelistused ja kohandused

pipar.ee kasutab mitmeid küpsiseid, et salvestada kasutaja tehtud eelistusi ja valikuid. Näiteks kuvamaks viimati vaadatud tooteid, mäletamaks võrdlusesse pandud tooteid, mäletamaks ostukorvi sisu jne. Näiteks kasutame küpsiseid nimega VIEWED_PRODUCT_IDS, COMPARE, NID, CART jne. Samuti kasutatakse kolmanda osapoole Klevu tarbeks küspsiseid (näiteks klevu_rcp_klevu ja klevu_rs_klevu), mis aitavad kasutajale soovitada otsinguid ning kuvada juba tehtud otsinguid, et samu asju uuesti mugavalt otsida.

Reklaam ja sotsiaalmeedia

pipar.ee lehel kasutatakse mitmeid kolmandate osapoolte küpsiseid. See on vajalik selleks, et lubada sul jagada lehti sotsiaalvõrgustikes, näiteks Facebookis ning kuvada asjakohast suunatud reklaami.

Google kasutab pipar.ee lehel küpsiseid reklaamide muutmiseks kasutajatele asjakohasemaks. Mõned tavalised küpsiste rakendused on mõeldud valima reklaame, lähtudes sellest, mis on kasutajale asjakohane, parandama kampaania toimivuse kohta aruannete esitamist ja vältima nende reklaamide näitamist, mida kasutaja on juba näinud.

Google kasutab küpsiseid, nagu NID- ja SID-küpsised, et aidata kohandada reklaame Google’i teenustes, näiteks Google’i otsingus. Kasutame selliseid küpsiseid näiteks selleks, et meeles pidada teie hiljutisi otsinguid, eelmisi toiminguid meie reklaamidega või otsingutulemustega ja teie külastusi pipar.ee veebisaidile. See aitab Google’il näidata teile kohandatud reklaame.

Lisaks kasutab Google ühte või mitut küpsisefaili reklaamimiseks kogu veebis. Üks peamisi reklaamiküpsiseid, mida Google pipar.ee saidil kasutab, kannab nime „IDE” ja see salvestatakse brauserites domeenile doubleclick.net. Google kasutab ka teisi küpsiseid nimedega „DSID”, „FLC”, „AID”, „TAID” ja „exchange_uid”. Muud Google’i teenused (nt YouTube) võivad samuti asjakohasemate reklaamide näitamiseks neid küpsisefaile kasutada.

Google kasutab ka konversiooniküpsiseid, mille peamine eesmärk on aidata tuvastada, mitmel korral meie reklaamidel klikkinud inimesed meie tooteid ostavad. Nende küpsisefailide abil saavad Google ja Slink tuvastada, et klikkisite reklaamil ning külastasite hiljem pipar.ee saiti. Google ei kasuta konversiooniküpsiseid isikupärastatud reklaamide sihtimiseks ja nende säilitamisaeg on piiratud. Selle jaoks on mõeldud küpsisefail nimega „Konversioon”. See määratakse tavaliselt domeenile googleadservices.com või google.com. Mõne meie teise küpsisefailiga võidakse samuti mõõta konversioonisündmusi. Näiteks võidakse selleks kasutada ka DoubleClicki ja Google Analyticsi küpsiseid.

Samuti kasutab Google küpsisefaile nimega „AID”, „DSID” ja „TAID”, mille abiga seostatakse teie tegevust eri seadmetes, kui olete varem Google’i kontoga muusse seadmesse sisse loginud. Google teeb seda teile eri seadmetes esitatavate reklaamide koordineerimiseks ja konversioonisündmuste mõõtmiseks. Need küpsisefailid võidakse määrata domeenidele google.com/ads, google.com/ads/measurement või googleadservices.com.

Muud küpsised

pipar.ee lehele on lisatud kolmandate osapoolte sisu, nagu näiteks Youtube’i videod. Youtube omakorda kasutab mitmeid küpsiseid, et jälgida oma teenuste kasutamist.

Küpsiste kasutamise piiramine või täielik loobumine

Tavaliselt on võimalik veebilehitsejat seadistada lõpetama küpsiste kasutamist või mõnelt konkreetselt veebilehelt küpsiste vastuvõtmist. Kõik tänapäevased veebilehitsejad võimaldavad küpsistega seonduvate seadete muutmist. Tavaliselt on sellised seaded veebilehitseja seadete või eelistuste menüüs. Nende seadete mõistmiseks võib abi olla järgmistest linkidest; muudel juhtudel peaksite lisainformatsiooni saamiseks kasutama oma veebilehitseja abivõimalust.

Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835 ja https://support.microsoft.com/et-ee/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies

Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=et
Firefox: https://support.mozilla.org/et/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies
Opera: http://help.opera.com/opera/Windows/2393/en/controlPages.html#manageCookies
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
iOS: https://support.apple.com/et-ee/HT201265